Scribus.cz

České stránky o open-source DTP programu Scribus

Archiv pro ‘Ukázky’

Vytvořeno ve Scribusu

Máte tip na zajímavou práci vytvořenou ve Scribusu? Napište nám, rádi jí na tuto stránku přidáme. CELIATICA: Stránky Katalog bezlepkových potravin – slouží pacientům držící bezlepkovou dietu jako vodítko při nákupech. DIABETICA: Stránky Katalog potravin pro diabetiky – slouží pacientům mající diabetes k plánování denního jídelníčku a jako vodítko při nákupech. Esperantisto Slovaka: Stránky Kulturně-společenský […]

Vyšlo třetí číslo Open source & praxe – magazínu pro školy, úřady a firmy

Tištěný magazín Open source & praxe vychází již potřetí v letošním roce. Podzimní číslo se zaměřuje hlavně na open source ve školství s důrazem na možnosti využití open-source nástrojů na českých univerzitách. Další pokrytá témata zahrnují zapojení studentů do open-source projektů, nasazování svobodných formátů ve státní správě a přiblížení způsobu, jak vzniká systém Linux a […]

Software na úřadech a jeho otevřené alternativy

Liberix, o. p. s. na začátku září dokončil PDF brožuru s metodikou pro veřejnou správu. Popisuje, jak zavádět open source software na úřady, do školství a zdravotnictví. Můžete si ji volně stáhnout a dále šířit.

Scribusu se nebojte!

Mgr. Tomáš Hromádka je od roku 2006 šéfredaktorem zpravodaje města Řevnic RUCH. Vedle redakční práce zajišťuje také předtiskovou přípravu časopisu. Od roku 2009 připravuje podklady pro tiskárnu v open-source programu Scribus.

Rokycanský magazín EXIT62 je sázen ve Scribusu

Chcete vydávat časopis a nevíte, v čem ho sázet? Pak je tento rozhovor určen právě pro vás. Uvedeme si příklad využití DTP programu Scribus – jeho přednosti i slabiny a nasazení při vytváření rokycanského magazínu EXIT62.